Sözlük Biçimi

MRWiki sitesinden

UmutGundogdu (Mesaj | Katkılar) tarafından oluşturulmuş 06:21, 27 Nisan 2012 tarihli sürüm
(fark) ← Önceki hali | en güncel halini göster (fark) | Sonraki hali → (fark)
Git ve: kullan, ara

Konu başlıkları

Sayfalar

Sözlükteki başlıkların amacı Manyetik Rezonans Görüntülemesi alanında kullanılan İngilizce terimlere ortak bir çalışma ile Türkçe karşılık bulmaktır. Bu nedenle her sayfanın başlığı bir İngilizce terim belirtir. O sayfa, başlıktaki terime Türkçe karşılık bulunması için ayrılmıştır. Her terimin sayfasında sırasıyla "Kelime Önerileri" ve "Açıklama" alt başlıkları vardır. Yeni bir sayfa açmak istediğinizde sol üstteki yeni sayfa kısmına ingilizce terimin adını yazabilirsiniz.

Referenaslar

Önerdiğiniz kelimenin daha önce nerelerde kullanılmış olduğunu "Referanslar" alt başlığında belirtmeniz çok faydalı olacaktır.

Tartışma

Terim açıklaması ve karşılık önerileri dışında yapmak istediğiniz yorumlar için "Tartışma" bölümünü kullanın. Tartışma bölümüne yazdığınız yazının sonuna imza butonunu kullanarak kendi isminizi ve tarihi girebilirsiniz. Böylece tartışma kısmında geçen konuşmaları takip etmek daha kolay olur.


Terimlere Açıklama Getirmek

Terimler ile ilgili açıklama girebilirsiniz. Açıklamalar, kelime önerisi getirmeyi kolaylaştırmaları ve siteyi daha işlevsel hale getirmeleri açısından önemlidir. Yeni açtığınız başlıkta sadece kelime önerisi veya sadece açıklama girmenizde bir sakınca yoktur.


Oturum Açmak

Siteyi kullanmak için login olmak zorunda değilsiniz, ancak kullanmadan önce login olmanız anketlerin daha sağlıklı işlemesini sağlayacaktır.


Yeni girdi yapmak için lütfen sol taraftaki dolaşım menüsünde bulunan yeni sayfa kutucuğunu kullanınız. Yeni girdiler yapmadan önce T2 Relaxation başlığını inceleyerek oradaki biçimi örnek alabilirsiniz.

ilgili bağlantılar